Sealey NBG150/GWF Grinding Stone Ø150 x 16mm 13mm Bore A60P Fine
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
21
quantity
Product details
Category
Aluminous oxide stones suitable for all general purpose applications. All 150 mm grinding stones fit 13 mm axles and are supplied with 32-13 mm reduction bushes where applicable.
  • Aluminous oxide stone suitable for all general purpose applications
  • All 150 mm grinding stones fit 13 mm axles and are supplied with 32-13 mm reduction bushes where applicable
  • Grade: A60P fine
Model NBG150/GWF
Grit Type Fine
Brand Name Sealey
Unit Count 1.0 Count
Grit Number 60
Item Weight 0.64 Kilograms
Part Number NBG150/GWF
Manufacturer Sealey
Material Type Aluminium Oxide
Item Thickness 16 Millimeters
Item Type Name Sealey NBG150/GWF Grinding Stone Ø150 x 16mm 13mm Bore A60P Fine